Jaką szafkę łazienkową pod umywalkę nablatową wybrać?

Jaką szafkę łazienkową pod umywalkę nablatową wybrać?

Szafki łazienkowe pod umywalki nablatowe to istotny element, jeśli chodzi o deisgn nowoczesnych łazienek. Dokonując wyboru, warto zadbać jednak, by szafka pod umywalkę nablatową była nie tylko estetyczna, ale również i funkcjonalna, podobnie jak inne meble łazienkowe. Na jaką szafkę się zdecydować i co wziąć pod uwagę w trakcie podejmowania decyzji?

Szafka pod umywalkę wisząca

Na rynku dostępny jest szeroki wybór produktów, począwszy od wersji minimalistycznych po te znacznie bardziej dekoracyjne. Taki asortyment sprawia, że trudno podjąć ostateczną decyzję. Wisząca szafka pod umywalkę nablatową to stosunkowo nowa propozycja od projektantów wnętrz. Zapewnia ona miejsce do przechowywania kosmetyków i akcesoriów i sprawdza się każdej łazience, zwłaszcza w tej mniejszej. Taka szafka pod umywalkę nablatową 80 – 90 cm nad ziemią to dobre rozwiązanie dla wszystkich domowników, dodające estetyki do każdej aranżacji łazienki.

szafka pod umywalkę

Tradycyjne szafki pod umywalki nablatowe

Wśród mebli do łazienki nadal dominują szafki stojące. Warto skorzystać z takiej oferty, jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania. Szafki na nóżkach sprawdzają się również w pięknej łazience, wcale nie odejmując jej uroku. To dobry pomysł dla dużej łazienki, w której możliwe jest wygospodarowanie sporo miejsca do przechowywania akcesoriów, kosmetyków lub środków czystości.

Atutem tego rodzaju szafek jest również głębokość, dzięki której w szafce można zmieścić znacznie więcej rzeczy. Często są one wyposażone w szuflady czy ozdobne uchwyty, co nadaje łazience nieco estetyki. Ciekawym pomysłem będzie również szafka stojąca pod umywalkę nablatową w stylu loft czy też w stylu skandynawskim.

Jaką wysokość powinna mieć szafka pod umywalkę nablatową?

Szafki pod umywalkę nablatową powinny być umieszczone na takiej wysokości, by funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń (zarówno dużej, jak i małej łazienki), ale także umożliwić swobodne korzystanie wszystkim domownikom. Górna krawędź takiej szafki musi być umieszczona nieco niżej, niż w przypadku umywalki wpuszczanej. Wpływa na to misa umywalki, która będzie znajdować się na blacie. Na ogół szafka łazienkowa pod umywalkę nablatową montowana jest na wysokości ok. 80 do maksymalnie 90 cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu, z twojej łazienki będą mogli korzystać zarówno dorośli członkowie rodziny, jak i najmłodsze pokolenie.

 

Stolik pod umywalkę – prostota i funkcjonalność

Dopasowany stolik pod umywalkę to rozwiązanie, które warto sprawdzić w swojej łazience. Dobierając odpowiedni styl i rozmiar, możesz bowiem zapewnić sobie element aranżacyjny, przyciągający uwagę i zapewniający nieco więcej estetyki. Co ważne, szafki z umywalką różnią się od stolika tym, że posiadają one miejsce na przechowywanie różnych rzeczy. Takiego miejsca nie oferuje natomiast stolik. Nada on jednak łazience wyjątkową lekkość i sprawdzi się na mniejszych powierzchniach, które nieco trudniej urządzić i w aranżacji których należy poszukiwać indywidualnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − pięć =