Dlaczego warto stosować nakładkę na materac?

W ciągu ostatnich lat na rynku dużą popularność zyskały nakładki na materac. Coraz częściej możemy je kupić wraz z materacem ale nie zawsze korzystamy z tej możliwości. A szkoda. Często są one przydatne np. gdy nasz materac przestaje pełnić swoje funkcje lub po prostu chcemy go zabezpieczyć przed zniszczeniem. Produkt ten występuje w wielu wariantach, więc łatwo będzie nam dostosować go do swoich potrzeb. Można stwierdzić zatem, że będzie to idealny dodatek do łóżka każdego z nas, niezależnie od wieku. Sprawdzi się zarówno u tych starszych jak i młodszych użytkowników.

Dlaczego warto stosować nakładkę na materac?

Nakładki zostały zaprojektowane tak, aby chronić nasz materac przed czynnikami zewnętrznymi, wydłużając przy tym jego trwałość. Do ich produkcji wykorzystywane są najczęściej materiały naturalne, połączone z tworzywami syntetycznymi, które mają za zadanie chronić materac przed zabrudzeniami. Wiele z nich posiada także właściwości wodoodporne. 

Głównymi funkcjami nakładek jest ochrona materacy, a co za tym idzie, przedłużenie ich żywotności, poprawa ich higieny, a także zwiększenie bezpieczeństwa dla alergików. Warto wspomnieć, że oferowane są w różnych rozmiarach, odpowiednio dobrane pod wielkość naszego materaca, a ich ceny wahają się od 100 zł do 200 zł.  

Pielęgnacja nakładki na materac 

Decydując się na zakup nakładki na materac, trzeba pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji. Aby chronić materac przed zanieczyszczeniami, może bardzo szybko pokryć się różnymi plamami. Dlatego też warto zapoznać się jak o nią zadbać, by mogła służyć nam na długie lata.

Dużym ułatwieniem zadbania o higienę nakładki jest jej łatwe ściągnięcie, dzięki czterem elastycznym uchwytom, znajdującym się w narożnikach. Dodatkową zaletą jest możliwość prania jej w pralce i to w bardzo wysokich temperaturach, dzięki czemu można usunąć z niej wszystkie niebezpieczne drobnoustroje i powstałe plamy. 

Czym różni się nakładka na materac od materaca nawierzchniowego?

Nakładka na materac często mylona jest z materacem nawierzchniowym. Te dwa produkty różnią się jednak materiałem z którego są wykonane, a co za tym idzie, każdy z nich będzie pełnił inną funkcję. Nakładka stosowana jest jako ochraniacz dla naszego materaca, często wykonana z materiałów wodoodpornych, zapewniających jeszcze większą ochronę przed zabrudzeniami. Natomiast materac nawierzchniowy wykonany z pianki lateksowej czy też termoelastycznej, pełni funkcję zwiększającą komfort naszego snu. Najczęściej wykorzystywany jest do wyrównywania nierówności na materacu oraz zwiększeniu lub zmniejszeniu jego miękkości. Trzeba jednak pamiętać, że w obu przypadkach nie powinny być traktowane jako zamiennik materaca do naszej sypialni. Jest to jedynie dodatek do zwiększenia jego funkcjonalności, czy też higieny. 

Szeroka oferta nakładek na materac dostępna jest na https://sembella.pl/pl_PL/kategoria/nakladki-toppery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + osiemnaście =